Patagonia Express drukuj informacje o wyprawie

KrajeChile, Argentyna

Buenos Aires , Santiago de Chile, Wyspa Chiloe, kraina argentyńskich jezior, San Carlos de Bariloche, Puerto Natales, Park Narodowy Torres del Paine

KontynentAmeryka Łac. i Pd.

Czas trwania20 dni

Liczba osóbod 6 osób

Cena6000 PLN

+ 4850 USD

Cena zawiera

Cena zawiera

- przelot na trasie Warszawa – Buenos Aires – Santiago de Chile – Warszawa

- opłaty lotniskowe

- opiekę polskiego przewodnika AFRICA line

- transport w krajach docelowych

- noclegi

- wyżywienie (2 posiłki dziennie)

- opłaty w parkach narodowych i zwiedzanych obiektach

-  ubezpieczenie - pakiet - AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A. KL 30.000 Euro; NW 4 000 Euro; BAGAŻ 400 Euro

- CENA NIE ZAWIERA własnych wydatków, zwyczajowych napiwków - ok. 50 USD w trakcie całej wyprawy


DOPŁATA DO POKOJU JEDNOOSOBOWEGO: 1750PLN

Istnieje możliwość dostosowania programu i dat do wszelkich wymagań
klienta    w    ramach    wypraw    „szytych   na   miarę”    Exclusive   Club.

Terminy:

  • zadzwoń

Program wyprawyOpis wyprawy

W POSZUKIWANIU KOŃCA ŚWIATA to wyprawa do najbardziej oddalonych miejsc na ziemi, na skraju bezkresnych przestrzeni Chile i Argentyny. Specyficzny klimat samotnych osad gdzieś na końcu świata, gdzie kolosalne lodowce spływają z Camp de Hielo Sur zasilając bajecznie kolorowe jeziora, a rybackie wioski wciąż przypominają bardziej osady z XIX wieku niż współczesne miejscowości.

Na uczestników czeka też przeprawa z Chile do Argentyny przez Andy, trekking w niezwykłym parku Torres del Paine, skupiającym niemal wszystkie formacje krajobrazowe znane na świecie. Podróż przez Krainę Jezior, ukrytą pośród malowniczych i kipiących zielenią gór, aż do argentyńskiego miasta Bariloche, przeniesie uczestników w świat europejskiej spuścizny kolonistów. Rafting, jazda konna, eksperymenty kulinarne, chlijskie owoce morza i argentyńskie bifé – najwspanialsze pod słońcem steki. Wyprawa będzie też okazją do obcowania z fauną morską m.in. podczas rejsu w okolice wyspy Pinihuil. A na początek magiczne Buenos Aires ze swoim bogactwem, szykiem i elgancją.

Niemal 3-tygodniowy wyjazd pozwoli poznać smak i urok najpiękniejszych metropolii Ameryki Południowej – Santiago i Buenos Aires. Trasa pomiędzy tymi dwoma pięknymi miastami poprowadzi jednak w miejsca odległe, często niedostępne i oszałamiające majestatem natury. Miejsca, które można znaleźć tylko na końcu świata...

1. Spotkanie na lotnisku w Warszawie i wylot do Buenos.

2. Przygoda w najbardziej kosmopolitycznym i niewątpliwie najpiękniejszym mieście Ameryki Południowej. Elegancka architektura i doskonale ubrani mieszkańcy sprawiają, że miasto wydaje się bardziej europejskie niż niejedna stolica Starego Kontynentu. Przestronne bulwary, teatry, muzea i świetne restauracje, tangeríe pełne gorącej atmosfery i tanecznej pasji. Wszystko to razem jest bardzo „porteño”. W planie m.in. wizyta w La Boca – starej, portowej dzielnicy. To tu narodziło sie tango i to właśnie tutaj znajduje się słynny stadion klubu Boca Juniors. Po południu zwiedzanie kolonialnej dzielnicy argentyńskiej arystokracji - San Telmo, do której powstania przyczynili się francuscy i włoscy architekci. Nocą wypad do prawdziwej milongi, klubu gdzie porteños (mieszkańcy Buenos Aires) tańczą tango.

3. Zwiedzanie Recolety i Palermo, zamożnych i eleganckich dzielnic Buenos Aires. W centrum Recolety znajduje się jedna z najpiękniejszych nekropolii świata, gdzie m.in. pochowana jest Evita Perón i Carlos Gardel – ojciec argentyńskiego tanga. Nieopodal znajduje się Buenos Aires Design Center – okazja do zobaczenia słynnego argentyńskiego wzornictwa i zakupu pamiątek wykonanych przez lokalnych rzemieślników. Z kolei Puerto Madrero, niegdyś brudna dzielnica portowa, dzisiaj jest bardzo modnym i nowoczesnym miejscem z loftami i luksusowymi hotelami ulokowanymi w starych spichlerzach (jeden z nich zaprojektowany przez samego Philippe Starcka), wysokimi biurowcami, eleganckimi restauracjami w portowych magazynach, reprezentacyjnym portem jachtowym. Kolacja w jednej z tradycyjnych restauracji serwujacych parillada.

4 - 5. Dwudniowa wyprawa w krainę jezior argentyńskich: rafting po rzece Río Villegas połączony ze zwiedzaniem regionu (częściowo konno) w towarzystwie autentycznych gauchos – argentyńskich kowbojów. Okazja do uczestniczenia w ich codziennych czynnościach. Kolacja - autentyczne asado przy ognisku.

6. Pełna niezwykłych widoków podróż statkiem po jeziorze Nahuel Huapi na Isla Victoria i do Bosque de Arrayanes, po południu czas wolny w Barlioche.

7. Przejazd do Puyehue w Chile, Ruta Argentina 231 serpentynami przez przełęcz Paso Cardenal Antonio Samore z widokami na okoliczne wulkany. Po południu czas na kąpiele w gorących źródłach w TERMAS PUYEHUE, do dypozycji są 2 baseny jeden pod gołym niebem, drugi zadaszony, oba z temperaturą wody ok 37-38 C. Nocleg w sąsiadujących z termami Cabańas czyli “górskich hatkach”.

8. Wczesnie rano przejazd do Puerto Montt. Przeprawa promem z Puerto Montt na wyspę Chiloé. Spacer po plaży połączony z obserwacją lokalnych gatunków ptaków morskich. Okazja do zapoznania się ze smakiem ostrygi chilijskiej w lokalnej. Po południu wycieczka łodziami motorowymi w okolice wyspy Pinihuil, obserwacja kolonii pingwinów Magellana i Humboldta. Nocleg w hotelu w Ancud. Na kolacje polecamy ryby Pacyfiku m.in. doskonałe Congrio en matequilla negra (kongrio w czarnym maśle).

9-10. Zwiedzanie wyspy trasą urokliwych, małych miejscowości Ancud – najwieksze miasteczko znajdujące sie na północon-zachodniej stronie wyspy, zagubiona w czasie i leżąca z dala od turystycznych szlaków rybacka osada Quemchi, Tenaun słynące z budowy kutrów rybackich, Dalcahue, Achao, Castro i Curaco de Vélez. Tego dnia będzie okazja do sprubowania asado de cordero – jagnienięciny przygotowanej w tradycyjny sposób przez Chilotes.
Zobaczymy kilka z 160 kosciołów drewnianych zbudowanych wg Escuela Chiltoa (20 znich zostało wpisanych na światową listę dziedzictwa kulturalnego ludzkości UNESCO), bedzimy delektować się świeżymi ostrygami - z których słynie ta okolica. Po lunchu w Dalcahue, przejazd do portu i powrót promem na stały ląd do Puerto Montt, natępnie przelot do Punta Arenas, transfer do hotelu, kolacja i nocleg.

11. Po śniadaniu przejazd nad Zatokę Otway, gdzie znajduje się, jedna z większych na świecie, kolonia pingwinów Magellana. Transfer do Puerto Natales, jednej z najdalej wysuniętych na południe osad na kontynencie południowoamerykańskim. Spacer po miasteczku słynącym niegdyś z rybołówstwa, sprzedaży wełny i baraniny. Aklimatyzacja w surowym klimacie, przygotowanie do trekkingu w Parku Narodowym Torres del Paine, odległego o zaledwie kilkadziesiąt kilometrów.

12. Podróż statkiem po fiordzie Ostatniej Nadzieji do lodowców Balmaceda i Serano znajdujących się w PN Bernardo O'Higgins. Krótki spacer w okolicy lodowca. Następnie 3 - godzina pełna emocji podróż na pontonach w górę rwącej Rio Serano. Przejazd do hotelu / schroniska znajdującego się na terenie Parku Narodowego Torres del Paine.

13-15. Trzydniowy trekking w Parku Narodowym Torres del Paine, do podnóża legendarnych granitowych wież Torres del Paine. Noclegi w parku. Trudno porównać jakiekolwiek inne miejsce na świecie do spektakularnego piękna parku Torres del Paine. Majestatyczne szczyty kryją w swoim cieniu niezwykłe formacje lodowców i piękną niezwykle zróżnicowaną szatę roślinną. W samym centrum parku znajduje się pokryty lodowcami, granitowy masyw Macizo Paine, z którego wyrastają pionowo szaro-różowe wieże, poniżej których znajdują się powykręcane Cuernos del Paine (tzw. rogi bólu), ze szczytami z czarnej skały i ścianami z jasnego granitu. Z ogromnego pola lodowcowego Campo de Hielo Sur (Poludniowe Kontynentalne Pole Lodowe, największe na świecie po Antarktydzie) spływają w dół cztery główne lodowce Grey, Dickson, Zapata i Tyndall. Gdziekolwiek się nie spojrzy otoczeni będziemy dramatyczną scenerią szczytów, pól lodowych oraz jezior w kolorach turkusu, ultramarynu i pistacji…
Ostatniego dnia po zejściu z gór przed powrotem do Puerto Natales będzie okazja do napicia się zimnego piwa w lobby luksusowej Hosteria las Torres z widokiem na Torres del Paine (widok w zależności od pogody).

16. Dzień przeznaczony na odpoczynek po trekkingu, po południu powrót do Punta Arenas położonego nad Cieśniną Magellana.

17. Rano przelot do Santiago de Chile. Transfer do hotelu. Zwiedzanie miasta: Kościół św. Franciszka, Plac Konstytucji, Katedra, wzgórze św. Łucji. Powitalna kolacja.

18. Spacer na Cerro San Cristóbal, chłodne piwo na Pío Nono w jednej z wielu knajpek bardzo malowniczej dzielnicy Bellavista, odwiedziny w domu Pabla Nerudy (Neruda oprócz poezji, słynął z tego, że lubił projektować i budować swoje domy a w Chile miał ich killka). Lunch na Mercado de Pescados – słynnym targu rybnym położonym nad brzegiem Río Mapocho. Pożegnalna kolacja w lokalnej restauracji.

19. Rano transfer na lotnisko i wylot do Polski.

20. Lądowanie w godzinach porannych na międzynarodowym lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Valid XHTML 1.0 Transitional projekt i realizacja: www.evl.pl