Namibia Planeta Mars drukuj informacje o wyprawie

KrajeNamibia, Botswana, Zimbabwe

WYPRAWA EKSPLORACYJNA: Lot helikopterem nad Wodospadami Wiktorii, safari 4x4, wizyta u plemienia Himba, poszukiwanie rytów naskalnych, tropienie pustynnych słoni, eksploracja Pustyni Namib oraz Delty Okawango, wspinaczka na czerwone wydmy, foto-safari w kolonii fok na Wybrzeżu Szkieletów, festiwal plemienia Herero - Maherero Day.

KontynentAfryka

Czas trwania19 dni

Liczba osób6 - 7 osób

Cena6000 PLN

+ 4690 USD

Cena zawiera

Cena zawiera

- przelot na trasie Warszawa – Maun – Windhoek – Warszawa,

- opłaty lotniskowe,

- opiekę na miejscu polskiego przewodnika AFRICA line,

- transport w krajach docelowych,

- noclegi,

- wyżywienie (2 posiłki dziennie),

- opłaty w parkach narodowych i zwiedzanych obiektach,

- ubezpieczenie - pakiet; AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A. KL 30.000 Euro; NW 4 000 Euro; BAGAŻ 400 Euro

DOPŁATA DO POKOJU JEDNOOSOBOWEGO: 1750PLN

Istnieje możliwość dostosowania programu i dat do wszelkich wymagań
klienta    w    ramach    wypraw    „szytych   na   miarę”    Exclusive   Club.

Terminy:

  • zadzwoń

Program wyprawyOpis wyprawy

Południowa część Afryki to przede wszystkim krajobrazy. Niewiele jest tak pięknych i różnorodnych rejonów na świecie. Urzekająca Delta Okawango w Botswanie pozwalająca podziwiać nadzwyczajne zjawisko zanikającej w piaskach ogromnej rzeki. Wodospady Wiktorii, z unoszącym się wiecznie nad nimi tajemniczym obłokiem. Pustynia Namib, która zstępuje prosto do oceanu. Pas wiecznej mgły nad Wybrzeżem Szkieletów. Słynne czerwone wydmy w Parku Narodowym Namib. Czerwień skał o zachodzie słońca w sercu Damaralandu. Czy wreszcie kaskady wodospadów Epupa – nieoszlifowanego diamentu Namibii - na granicy cywilizacji w północnej części Kaokolandu. To tylko niektóre z widoków, które warte są niejednego kadru i wspomnień po latach.

Ta część Afryki zadziwia też różnorodnością i wielością gatunków zwierząt. Podczas wyprawy jest szansa na zobaczenie i sfotografowanie między innymi lwów, lampartów, gepardów, oryksów, żyraf, błękitnego gnu czy nosorożca. Tutaj występują też przedstawiciele gatunków, które na pierwszy rzut oka nie pasują do środowiska, w jakim przyszło im żyć. Są to chociażby foki na plażach Afryki czy słynne, ale i niezwykle rzadkie pustynne słonie.

Niezwykle cennym doświadczeniem podczas każdej podróży są spotkania z lokalnymi społecznościami. Także i podczas tego wyjazdu zapraszamy na prawdziwą podróż w czasie do wiosek pasterskiego plemienia Himba. Zamieszkuje ono dzikie i trudno dostępne tereny Kaokolandu, gdzie docierają tylko nieliczni turyści. Baobaby, ostańce skalne, wyschnięte rzeki i wreszcie porośnięte akacjami wzgórza są krainą tego nilockiego ludu, który trwa w swej tradycji niezmiennie od setek lat. Pięknie pomalowane ochrą kobiety, dumni wojownicy zatrzymali dla siebie czas by żyć zgodnie z prawami natury. Odmiennością zadziwią też ubrani w wiktoriańskie stroje ludzie z plemienia Herero, krewniacy Himba. Poziom adrenaliny podniosą natomiast:  kąpiele w zimnych wodach Atlantyku, lot helikopterem nad wodospadami Wiktorii czy safari 4x4 w otwartych samochodach terenowych, często w bezpośrednim sąsiedztwie największych drapieżników czy potężnych słoni. Wrażeń dopełnią specjalnie wyselekcjonowane noclegi: komfortowe kempingi namiotowe w dzikich regionach północy, malowniczo położone w korycie wyschniętej rzeki lodge, bezpośrednio u stóp czerwonych wydm czy rodzinne pensjonaty w kolonialnych miasteczkach. Zawsze odpowiadające charakterowi odwiedzanych miejsc. Namibia ze swą przyrodą i krajobrazami jest miejscem niepasującym do naszej planety, jest raczej częścią Marsa…

1. Spotkanie na lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Wylot z Polski.

2. Przylot do Maun (Botswana). Przejazd do komfortowego kempingu położonego nad jedną z odnóg rzeki Okawango. Zakwaterowanie w przestronnych namiotach typu safari (wygodne łóżka z pościelą, prąd, mały taras), w otoczeniu drzew Mopane. Czas na aklimatyzację do afrykańskiej pogody. Odpoczynek nad basenem. Dla chętnych możliwość lotu widokowego helikopterem lub awionetką nad kanałami Delty Okawango. Wieczorem powitalna kolacja z czerwonym winem w urokliwej restauracji.

3. Około godziny 06:00 wyjazd w kierunku Parku Narodowego Moremi w Delcie Okawango. Safari 4x4 samochodem typu overlander (niewielka ciężarówka przystosowana do przewozu uczestników safari – lodówka z zimnymi napojami, krzesełka safari rozkładane w czasie postoju). Śniadanie i lunch na terenie parku. Wieczorem powrót na kemping safari. Kolacja.

4.  Po śniadaniu przejazd przez pustynię Kalahari w kierunku Zimbabwe. Po przekroczeniu granicy przejazd przez tereny Parku Narodowego Victoria Falls słynącego z dużej ilości słoni. Dojazd do Wodospadów Victorii. Noc i kolacja w kameralnej lodge’y.

5.  Po śniadaniu dla chętnych opcjonalnie rafting na rzece Zambezi. Dla mniej żądnych wrażeń spacer po miasteczku Victoria Falls i zakupy na lokalnym targu rękodzieła. Po południu widokowy lot helikopterem nad wodospadami. Powrót do lodge’y. Kolacja i nocleg.

6.  Kolejny dzień w rejonie wodospadów. Po śniadaniu spacer w Parku Narodowym Victoria Falls. Specyficzny mikroklimat i specyficzna gęsta roślinność. Doskonały widok na kurtynę wodospadu. Punkt widokowy na historyczny most. Czas na zakupy drobnych pamiątek. Transfer do Katima Mullilo w Namibii. Po drodze przejazd przez tereny parku Chobe – największa populacja słoni w całej Afryce. Noc w urokliwej kameralnej lodge’y położonej na brzegu rzeki Zambezi. Kolonialna lodge założona przez parę Brytyjczyków. 5 o’clock na malowniczym tarasie. Odpoczynek po trudach poprzedniego dnia. Dla chętnych możliwość wypożyczenia kajaków – niezwykły spływ po Zambezi pośród hipopotamów i krokodyli. Kolacja i noc w lodge’y.

7.  Rano wizyta w Katima Mulilo. Najdłuższy przejazd podczas tej wyprawy do Grootfontein (ok. 800 km). Po drodze krajobraz wiosek Kapriwijczyków. Odpoczynek nad rzeką Okawango z widokiem na Angolę. Dojazd do Grootfontein. Kolacja w lokalnej restauracji. Noc w rodzinnie prowadzonym pensjonacie.

8 . Po śniadaniu spacer po malowniczym kolonialnym miasteczku. Przejazd do Parku Narodowego Etosha. Niezwykłe safari w surrealistycznym krajobrazie. Olbrzymia ilość zwierząt ze słoniami, impalami i oryksami na czele. Szansa na zobaczenie niezwykle rzadkich czarnych nosorożców, lwów a może nawet lampartów. Noc w lodge’y w sercu parku. Wieczorem po kolacji możliwość podglądania zwierząt przy wodopoju.

9.  Wcześnie rano safari o wschodzie słońca. Powrót do lodge na śniadanie. Wczesnym popołudniem, przejazd na prywatną farmę gepardów przynależącą do Parku Narodowego Etosha. Safari na zachód słońca w towarzystwie dzikich kotów, wieczorem kolacja przy blasku lamp naftowych. Nocleg w samym sercu buszu w lodge’y.

10.  Po śniadaniu początek wyprawy do najbardziej niezwykłego zakątka Namibii – Kaokolandu. Przejazd do Opuwo. Po drodze urozmaicone krajobrazy. Możliwość spotkania przedstawicieli plemion Herero i Himba. Noc w kempingu safari, usytuowanym w buszu nad skarpą koryta okresowej rzeki. Umeblowane namioty typu safari z potężnymi łóżkami z pościelą. Na kempingu nie ma prądu - atmosfera pionierskiego safari przy ognisku oraz przy lampach naftowych i akumulatorowych. Wyśmienita kolacja przygotowywana przez kucharzy. Wieczorem wypatrywanie żanet.

11.  Dzień przeznaczony na eksplorację jednego z najbardziej dzikich zakątków Kaokolandu. Po śniadaniu przejazd na północ. Dotarcie do wodospadów Epupa na rzece Kunene wyznaczającej granice z Angolą. Wielu uczestników naszych wypraw uznało to miejsce za najbardziej oszałamiające podczas całej wyprawy! Penetracja rejonu malowniczych wodospadów, rozpoznanie terenu, zakupy na pobliskich stoiskach, możliwość kupna pamiątek – plemienia Himba. Po południu wizyta w wiosce tradycyjnego pasterskiego plemienia Himba. Wyjątkowe spotkanie z ludźmi z odległej epoki. Zapoznanie się z kulturą, stylem życia i ich obyczajami. Późnym popołudniem powrót do Opuwo. Barbecue i nocleg na kempingu.

12.  Po śniadaniu przejazd do Damaralandu. Po drodze lunch. Damaraland - kraina marsjańskich krajobrazów po horyzont, dzikich zwierząt – w tym pustynnych słoni, rozległych przestrzeni i nielicznych wiosek ludności Damara. Czas na sesje zdjęciowe w miejscach widokowych. Kolacja i noc w komfortowej lodge'y.

13 . Po śniadaniu piesza wędrówka w poszukiwaniu rytów naskalnych starożytnego ludu San. Wspinaczka na jedną z Czerwonych Gór. Panorama na przestrzenie Damaralandu. Dotarcie do skalnych rytów. Po południu niezwykłe safari overlanderem 4x4 w korycie wyschniętej rzeki Abu Huab. Poszukiwanie tajemniczych pustynnych słoni. Dotarcie do dzikich regionów Damaralandu. Fotografowanie kręgów w trawie, podobno kosmicznego pochodzenia... Zachód słońca w jednym z najpiękniejszych miejsc w okolicy. Powrót do lodge’y. Kolacja i nocleg.

14. Po śniadaniu przejazd przez marsjańską krainę w kierunku Wybrzeża Szkieletów. Wjazd do Parku Narodowego Skeleton Coast. Po drodze wydmy oraz jedne z najstarszych formacji skalnych i pustynnych Afryki. Bajkowe i surowe krajobrazy połączenia oceanu i pustyni. Wyjazd z parku i dotarcie do Przylądka Krzyży. Duża kolonia fok – świetna okazja na foto-safari. Przyjazd do Swakopmund, urokliwego nadmorskiego kurortu o kolonialnej zabudowie. Nocleg w hotelu. Kolacja w lokalnej restauracji.

15. Po śniadaniu możliwość wypożyczenia quadów – jazda po wydmach w pobliżu Swakopmund. Doskonała okazja do zrobienia zakupów pamiątek w lokalnych sklepach i na bazarach. Odpoczynek i spacery po plaży. Wieczorem kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w hotelu.

16.  Przejazd przez Walvis Bay w sam środek najstarszych piasków świata – Namib Naukluft. Po drodze niezwykle urozmaicony krajobrazowo kanion Kuiseb. Wieczorem okazja do podziwiania rozgwieżdżonego nieba. Kolacja i nocleg w lodge’y na pustyni.

17.  O świcie przejazd w głąb Namib - Naukluft. Wschód słońca na Sossusvlei, piesza wędrówka na jedne z najwyższych wydm świata. „Bezkrwawe” polowanie na stada oryksów. Dotarcie między innymi do Dead Valey czy Dune 45. W okolicach południa wyjazd z niezwykłej pustyni do stolicy Namibii – Windhoek.

W drodze do stolicy przystanek w małej miejscowości Okahandja, w której co roku 26 sierpnia odbywa się niezwykły festiwal plemienia Herero - Maherero Day. Niepowtarzalna okazja fotografowania odświętnej parady kobiet Herero wystrojonych w chrakterystyczne wiktoriańskie suknie i kapelusze w kształcie bawolich rogów!

 Dojazd do Windhoeku. Kolacja w regionalnej restauracji. Noc w pensjonacie.

18.  Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Namibii. Możliwość zakupu ostatnich pamiątek. Następnie transfer na lotnisko i wylot do Polski.

19.  Przylot do Warszawy.

Valid XHTML 1.0 Transitional projekt i realizacja: www.evl.pl